مصنوعات سنگی و کاشی

امروزه با گسترش صنعت استخراج و سنگ تراشی و صادرات سنگ در سراسر جهان و از جمله کشور ایران، این صنعت به یکی از پر سود ترین صنایع برای تجار و بازرگانان تبدیل شده است. کشور ایران نیز که به لحاظ دارا بودن معادن سنگ جزو ۸ کشور برتر دنیا می‌باشد از این قاعده مستثنی نبوده است.

صادرات سنگ از کشور ایران در واقع یکی پرسودترین تجارت‌های غیر نفتی در کشور محسوب می‌شود چراکه می تواند سرمایه و ارز آوری بسیار بالایی برای کشور داشته باشد؛ این اتفاق به دلیل کیفیت بسیار بالای سنگ‌های ایرانی و همچنین تنوع بالا در ساختار و طرح‌های آن است که محبوبیت این صنعت را در جهان متمایز کرده است. پیشرفت ماشین آلات حفاری و تراشکاری نیز که موجب استخراج بیشتر و سریع‌تر سنگ‌ها از معادن شده است از دیگر دلایل تاثیر گذار بر رونق این تجارت بوده است. کیفیت سنگ‌های ایرانی در جهان با سنگ‌های کشورهایی همچون ترکیه، چین، اوکراین، ایتالیا و رقابت می‌کند و کشورهایی مانند ازبکستان، جمهوری آذربایجان، روسیه، عراق، استرالیا، هلند، چین و ترکیه از جمله کشورهای خواهان واردات سنگ ایرانی هستند.

هرمس به منظور توسعه زنجيره ارزش های خود، دامنه فعالیت هایش را در زمینه صادرات مصنوعات سنگی و کاشی از ایران به سایر کشورها افزایش داده است به طوری که در آينده نه چندان دور با تکیه بر تحقیقات و تجربیات چندین ساله متخصصان این حوزه اين زنجيره را تعالی می بخشد. تراورتن، مرمریت، گرانیت و… از جمله سنگ هایی هستند که شرکت هرمس سابقه درخشانی در تامین و صادرات مرغوب ترین نوع آن ها را در رنگ ها و طرح های مختلف دارد.

      خانهخدمات[EN Version]تماس