مصنوعات چوبی و تجهیزات اداری

مصنوعات چوبی و تجهیزات اداری

صنعت چوب امروزه در رده یکی از مهم‌ترین و پردرآمدترین صنایع موجود در بازارهای جهانی به شمار می‌رود و به علت تنوع فراوان محصولات آن و نیز تعداد کاربران زیاد بسیار مورد توجه است و در اکثر خانه‌ها و ساختمان‌ها و اماکن عمومی کاربرد دارد. طی 20 سال گذشته تجارت بین‌المللی محصولات جنگلی و محصولات چوبی فرآوری شده ثانویه از 60 میلیارد دلار به 257 دلار آمریکا با  متوسط رشد متوسط  سالانه 6/6 درصد افزایش یافت اما میزان رشد تولید و مصرف  پانل و صفحات چوب بیشتر از میانگین  مذکور بوده است.

بررسی ها نشان می‌دهد در طول دهه‌های اخیر تولید و تجارت چوب و محصولات چوبی بیشتر در اختیار و انحصار قاطع کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی بوده اما در 15 سال گذشته چین با رشد فزاینده‌ای وارد این بازار شده است و سهم خود را در  این تجارت بین‌المللی با  تقویت  صادرات به بیش از 7 دزصد  افزایش داده است. در تولید مبلمان چوبی، چین، برزیل و روسیه  به شدت با  ایتالیا که مدت‌ها پیشرو در صادرات مبلمان بوده است، رقابت می‌کنند.

آن چنان که واضح به نظر می‌رسد، جمهوری اسلامی ایران در بین کشورهای صاحب بازار در این حوزه جای ندارد، حال آن که از مزیت قابل توجهی در حوزه تولید چوب برخوردار است. هرمس این موارد را در کنار یکدیگر قرار داده و عزم آن نموده تا با قرار دادن این حوزه به عنوان یک محور اصلی از فعالیت‌های خود، بدعت مبارکی در حوزه صادرات این کالاها بنا کند.

      خانهخدمات[EN Version]تماس